Kalorie w bananie

Banany to jedne z najbardziej popularnych owoców wśród ludzi na całym świecie. Nie dość, że banan jest smakowitym owocem to niesie ze sobą wiele korzyści zdrowotnych.
Kalorie w bananie

Ilość kalorii w bananie determinuje jego rozmiar. Większość kalorii banana pochodzi z węglowodanów zawierających cukier i skrobię. Oto ilość kalorii w bananie w zależności od jego rozmiaru.

banan kalorie

Banan Waga Proteiny Węglowodany Tłuszcze Kalorie
Średni banan ze skórką 130g 1.1g 21g 0.27g 86 cals
Duży banan ze skórką 170g 2g 39g 0.5g 162 calories
Średni banan bez skórki 114g 1.4g 17.5g 0.2g 108 calories
Koktajl bananowy 100 ml 18 g - - 140 cals

Kalorie z banana dostarczają dużo energii organizmowi, jest to owoce zaliczany raczej do wysokokalorycznych. Szczególnie może to być pomocne osobom regularnie trenującym, potrzebującym dużo energii.

Właściwości banana

Pozytywne właściwości banana nie kończą się na kaloriach. Innym aspektem są zawarte w nim wartości odżywcze takie jak witaminy i minerały. Banan zawiera w sobie dużo potasu, witaminy A, C, E, B6 oraz błonnik i żelazo. Właśnie z tego względu spożycie bananów jest jak najbardziej wskazane i niesie ze sobą korzyści dla zdrowia. Potas z bananów pozwala utrzymywać prawidłowe ciśnienie krwi i funkcjonowanie serca. Poza tym banan zawiera dużo błonnika a to pomaga w łagodniejszym usuwaniu resztek pokarmów, zaparć. Dlatego właśnie banany zalecane są osobom mającym problemy z zaparciami, czy biegunkami. Podczas biegunki jedzenie bananów pomaga w utrzymaniu odpowiedniego stanu elektrolitów i płynów, które traci organizm.

Teraz znając już właściwości banana być może częściej sięgniesz po ten owoc. Kalorie z banana dadzą ci energię a wartości odżywcze sprawią, że wiele problemów zdrowotnych cię ominie.