Pokarmy obniżające ciśnienie

Dobre ciśnienie krwi jest bardzo istotne ze zdrowotnego punktu widzenia. Niekontrolowane nadciśnienie może prowadzić do chorób układu krwionośnego, serca. Powodów nadciśnienia jest wiele a często jest to uwarunkowane genetycznie. Są jednak metody na to, aby to ciśnienie zmniejszyć w naturalny sposób poprzez zmiany w diecie.
Pokarmy obniżające ciśnienie

Jedzenie, które pozwala utrzymywać stałą wagę i zapobiega nadwadze jest uznawane za dobre dla osób z nadciśnieniem. Dodatkowo warto ograniczyć spożycie soli, sodu bo wpływa to na większe ciśnienie. Idealnie byłoby zupełnie pozbyć się soli dodawanej do pokarmów, nie da się jej jednak usunąć z gotowych już produktów. Jakie pokarmy są więc najlepsze? oto lista:

pokarmy obniżające ciśnienie

- Owoce: większość owoców zawiera duże ilości potasu, który wpływa na ciśnienie krwi. Owoce poza tym nie zawierają cholesterolu i mają niską zawartość sodu. Warto wymienić tu takie owoce jak: banany, kiwi, morele, pomarańcze, mango, brzoskwinie, ananas.

- Warzywa: podobnie jak owoce warzywa zawierają duże ilości witamin i minerałów, które wpływają także na ciśnienie. Unikaj jednak puszkowanych warzyw bo zawierają one dużo sodu. Staraj się jednak kupować świeże warzywa.

- Ryby i chude mięso: ryby to świetne źródło kwasów omega 3, które wpływają korzystnie na pracę serca. Ryby i drób to także dobre źródło protein.

- Pełne ziarna: nie przyczyniają się może bezpośrednio do obniżenia ciśnienia, ale zawierają duże ilości błonnika, nie zawierają cholesterolu i sodu. Są one także dobrym źródłem potasu, który wpływa na ciśnienie krwi. Z produktów warto wymienić tu chleb z pełnego ziarna, makaron, płatki, brązowy ryż.

Lista pokarmów obniżających ciśnienie naturalnie

Jeśli nadal zastanawiasz się nad tym co jeść a czego nie to być może przyda ci się lista poniżej. Oto rekomendowane jedzenie:
- niskotłuszczowe mleko, ser, twaróg, jogurt
- produkty na bazie pełnego ziarna
- świeże owoce i warzywa
- orzechy i nasiona
- ciemna czekolada

Mam nadzieje, że to wszystko da ci pojęcie na to co może a co nie negatywnie wpłynąć na twoje ciśnienie.